شماره : 14235
6 / 7 / 1400 - 17:51

روزنامه ولایت شرق چاپ سه شنبه 6 مهر 1400؛؛

پانصد و پنجاه و نهمین شماره روزنامه ولایت شرق منتشر شد

پانصد و پنجاه و نهمین شماره روزنامه ولایت شرق(روزنامه اجتماعی-اقتصادی با رویکرد دینی، قرآنی و پایداری) منتشر شد.؛

در شماره 559 روزنامه ولایت شرق می خوانید:

امام خامنه ای در مراسم اربعین حسینی:

«تبیین» خنثی کننده هجمه تبلیغاتی دشمن است

فرماندار تربت حیدریه:

نیروهای مسلح تهدید و تحریم را به فرصت تبدیل کردند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

ایستادگی در برابر استکبار برگرفته از سیره حسینی است

استاندار تأکید کرد؛

ضرورت رفع مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران آذربایجان غربی

دفاع مقدس ریشه در فرهنگ عاشورا داشت(یادداشت شماره 559 به قلم محمدحسین حمزه)

برگزاری دوره سراسری توانمندسازی داوری مسابقات قرآن ویژه فرهنگیان

«حرم مطهر رضوی» ملجأ جاماندگان اربعین

مرمت و احیای حجرات مسجد جامع ارومیه نیازمند تخصیص اعتبار است

با حضور مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقامات نظامی و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد؛

یادواره شهدای رسانه و تجلیل از خبرنگاران دفاع مقدس

نمایشگاه عکس سوگواره مهر محرم در حرم رضوی افتتاح شد

آیین تجلیل از یادگاران دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

روزنامه ولایت شرق، روزنامه اجتماعی-اقتصادی با رویکرد قرآنی، دینی و پایداری است که به صورت منظم و روزانه در 8 صفحه به همراه ضمائم منتشر می گردد.

صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه ولایت شرق، ساقی نصیری بوده و علی علیزاده نیز سردبیر این روزنامه می باشد.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 14235 توسط hadibakhish1400 و در روز سه شنبه 6 مهر 1400 ساعت 17:51:00
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 14232
6 / 7 / 1400 - 11:50

مشتریان بانک بروز رسانی کنند؛؛

نسخه جدید موبایل بانک و سامانه بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران رونمایی شد

به منظور توسعه و بهبود خدمات بانکداری الکترونیکی و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان، نسخه جدید مبتنی بر وب سامانه همراه بانک رفاه کارگران راه اندازی شد.؛

به گزارش پایگاه خبری باخیش نیوز به نقل از اولدوز خبر، در نسخه جدید مشتریان می توانند خدماتی نظیر چک های صیادی(پیچک) شامل انتقال چک صیادی، تایید چک صیادی، استعلام چک توسط دارنده و استعلام چک توسط صادر کننده و همچنین سایر خدمات نظیر ثبت نام و بازنشانی رمز همراه بانک و تغییر تصویر پس زمینه کارت را دریافت کنند.

نسخه جدید سامانه بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران راه اندازی شد

به منظور بهبود و ارتقای کیفیت خدمات الکترونیکی بانک رفاه و با هدف افزایش سطح رضایتمندی مشتریان، نسخه جدید سامانه بانکداری اینترنتی این بانک راه اندازی شد.

در نسخه جدید که ویژه مشتریان حقیقی است خدماتی همچون، “ثبت نام آنلاین/ فراموشی رمز” سامانه های اینترنت بانک و موبایل بانک، دریافت رسید از گزارش صورتحساب و امکان مشاهده مانده و سقف ریالی تراکنش های هر حساب در روز ارائه شده است.

نحوه فعال سازی سامانه های بانکداری اینترنتی و موبایل بانک مشتریان بانک رفاه کارگران

بر اساس این گزارش، کاربران سامانه بانکداری اینترنتی حقیقی می توانند با استفاده از منوی “ثبت نام آنلاین/ فراموشی رمز” در صفحه ورود به سامانه اینترنت بانک و با ورود اطلاعات کارت و شماره موبایل خود نسبت به فعال سازی سامانه های بانکداری اینترنتی و موبایل بانک و یا تغییر نام کاربری، رمز عبور اول و دوم خود بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب، اقدام کنند.

امکانات سامانه های بانکداری اینترنتی و موبایل بانک برای مشتریان بانک رفاه کارگران

کاربران بانک رفاه کارگران می توانند از طریق گزارش صورتحساب نسبت به دریافت و چاپ رسید تراکنش مورد نظر اقدام کنند. 

علاوه بر این، پس از انتخاب حساب مبدأ در زمان انتقال وجه در منوهای انتقال وجه فوری، پایا، ساتنا، پرداخت قبض، پرداخت حق بیمه کارفرمایان و پرداخت تسهیلات در سامانه بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران امکان مشاهده سقف مبلغ قابل انتقال در 24 ساعت و حداکثر مبلغ قابل انتقال در شبانه روز جاری از حساب مبدأ برای کاربران این بانک فراهم شده است.

5941 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک رفاه کارگران در مرداد ماه

 بانک رفاه کارگران در مرداد ماه سال جاری 5941 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرد.

در راستای تحکیم بنیان خانواده و کمک به تشکیل آن، شعب سراسر کشور بانک رفاه کارگران در مرداد ماه سال جاری 6905 فقره تسهیلات ازدواج و تهیه جهیزیه به مبلغ 5941 میلیارد ریال پرداخت کردند.   بر اساس این گزارش و بر مبنای اطلاعات استخراج شده از سامانه ازدواج بانک مرکزی، تعداد 31744 متقاضی نیز تا پایان مرداد ماه در صف دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه از این بانک قرار دارند.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 14232 توسط hadibakhish1400 و در روز سه شنبه 6 مهر 1400 ساعت 11:50:58
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 14229
6 / 7 / 1400 - 2:33

مدیر کل بیمه ایران آذربایجان غربی خبر داد؛؛

پرداخت خسارت 110 میلیارد ریالی آتش سوزی توسط بیمه ایران آذربایجان غربی

بیمه ایران آذربایجان غربی، خسارت 110 میلیارد ریالی بابت جبران خسارت آتش سوزی سردخانه قزل آلما کشاورز را پرداخت کرد.؛

به گزارش پایگاه خبری باخیش نیوز به نقل از ارومیه فوری، در جلسه ای با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون اقتصادی استانداری و شجاع -مدیر کل بیمه ایران آذربایجان غربی- در استانداری، چک 110 میلیارد ریالی خسارت این حادثه به بیمه گذار تقدیم شد.

حمید شجاع -مدیر کل بیمه ایران آذربایجان غربی- در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد بیمه ایران گفت: هیچ فعالیتی در دنیا اعم از تولیدی، اقتصادی و تجاری، حمل و نقل و سایر فعالیت هایی که وجود دارد بدون بیمه معنی نداشته و یکی از شاخص های پیشرفت هر کشوری ضریب نفوذ و رشد صنعت بیمه در آن کشور برای پوشش بیمه ای مردم می باشد.

وی در ادامه به نقش بیمه های زندگی و اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اولویت ها در شرکت سهامی بیمه ایران، موضوع بیمه های زندگی است که از دو جهت به اقتصاد کشور کمک می کند، مورد اول اینکه از بدو تولد تا لحظه مرگ افراد جامعه را در مقابل هرگونه حادثه و اتفاقی، تحت پوشش قرار می دهد و مورد دیگر، تجمیع حق بیمه ها و سرمایه گذاری در پروژه ها و زیر ساخت ها می باشد که این سرمایه ها در جهت رشد و شکوفایی اقتصادی کشور نقش بسیار بالایی را ایفا می کند.

مدیر کل بیمه ایران آذربایجان غربی تصریح کرد: معمولاً بیمه گذاران به خصوص بیمه گذاران بخش خصوصی، اموال و کالای خود را به قیمت روز واقعی بیمه نمی کنند و یا اینکه به دلیل افزایش قیمت نسبت به دریافت الحاقی افزایش سرمایه اقدام نمی کنند و این موضوع باعث می شود تا در زمان بروز حادثه و دریافت غرامت دچار کم بیمه‌گی شوند.

شجاع، یکی از سیاست های بیمه ایران را پرداخت سریع و به موقع خسارت زیان دیدگان برشمرد و تاکید کرد: بهترین زمان برای جلب رضایت بیمه گذاران و همچنین مناسبت ترین روش برای بسط و گسترش فرهنگ بیمه، هنگام رسیدگی و برآورد دقیق و منصفانه خسارت واقعی و پرداخت به موقع خسارت به زیان دیدگان می باشد که این امر یکی از اهداف و سیاست های اصلی شرکت بیمه ایران است.

این مقام مسئول بیمه ای، در خصوص حق بیمه‌ی بیمه نامه های آتش سوزی گفت: میزان حق بیمه‌ی بیمه نامه های آتش سوزی با توجه به پوشش های موجود رقم بسیار پائینی است و شرکت قزل آلما کشاورز با مبلغ 140 میلیون ریال پرداخت حق بیمه، امروز چک 110 میلیارد ریالی دریافت می کند تا خسارت وارده به سرمایه اش جبران شود.

وی با قدردانی از استاندار آذربایجان غربی در موضوعات بیمه روستاییان و کم بیمه‌گی، خواستار تداوم این بیمه نامه و ارسال بخشنامه به بنگاه های اقتصادی و کارخانجات تولیدی از سوی استانداری در خصوص موضوع کم بیمه‌گی گردید.

احمدپور -مدیر عامل شرکت قزل آلما کشاورز-  هدف از انتخاب بیمه ایران به عنوان بیمه گر، را اعتماد و رضایتی دانست که نسبت به بیمه ایران به عنوان یک شرکت بیمه دولتی با توان مالی بالا وجود دارد.

وی خاطر نشان ساخت: شرکت بیمه ایران اعتماد ما را با پرداخت سریع و به موقع خسارت جبران نمود که این امر باعث بازسازی سریع واحد جهت بهره برداری مجدد گردید.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 14229 توسط hadibakhish1400 و در روز سه شنبه 6 مهر 1400 ساعت 02:33:51
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 14224
5 / 7 / 1400 - 20:12

در 5 ماهه نخست سال 1400 انجام شد؛؛

پرداخت 498 فقره تسهیلات ازدواج و 9486 فقره انواع تسهیلات توسط بانک کشاورزی آذربایجان غربی

بانک کشاورزی آذربایجان غربی در 5 ماهه نخست سال 1400، 498 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و 9486 فقره انواع مختلف تسهیلات را پرداخت کرده است.؛

اخبار ارومیه / اخبار آذربایجان غربی

پرداخت تسهیلات جهت مکانیزه کردن بخش کشاورزی در سال 1400 در آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه خبری باخیش نیوز به نقل از آدلین نیوز، جهت کمک به مکانیزه کردن بخش کشاورزی در آذربایجان غربی تعداد 678 فقره تسهیلات مکانیزاسیون به مبلغ 730620 میلیون ریال تا پایان مرداد ماه سال 1400 پرداخت شده است.

واریز 100 درصدی بهای گندم خریداری شده در آذربایجان غربی

بهای 100 درصد گندم خریداری شده در آذربایجان غربی به حساب کشاورزان گندم کار این استان واریز گردیده است. همچنین بانک کشاورزی آذربایجان غربی 203828 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری و مبلغ 10363 میلیارد ریال به حساب آنها واریز گردیده است.

برگزاری مراسم قرعه کشی جشنواره شهر آب در بانک کشاورزی آذربایجان غربی

مراسم قرعه کشی جشنواره استانی شهر آب ویژه استان آذربایجان غربی برگزار و برندگان آن مشخص شدند.

جشنواره استانی شهر آب ویژه اعضای باشگاه کودک و نوجوان از ابتدای اسفند ماه سال 1399 تا پایان خرداد ماه سال 1400 برای دارندگان حساب های پس انداز کودک و نوجوان برگزار شد.

بر اساس این گزارش، مبلغ 500 میلیون ریال برای واریز به حساب های برندگان به این استان اختصاص یافته بود که پس از قرعه کشی به حساب های مربوطه واریز شد.

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی

در راستای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوجین جوان، شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی در 5 ماهه نخست سال 1400، تعداد 498 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ 433800 میلیون ریال پرداخت کردند.

پرداخت تسهیلات به رونق تولید در شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی

در راستای کمک به تولید و تولیدکنندگان بخش کشاورزی، بانک کشاورزی آذربایجان غربی در 5 ماهه نخست سال 1400، مبلغ 659000 میلیون ریال به طرح رونق تولید در این استان تسهیلات پرداخت نموده است.

پرداخت تسهیلات به شرکت های تهیه و توزیع بذور گواهی شده توسط بانک کشاورزی آذربایجان غربی

بانک کشاورزی آذربایجان غربی در راستای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی در 5 ماهه نخست سال جاری مبلغ 700 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های تهیه و توزیع بذور گواهی شده در استان پرداخت کرده است.

پرداخت 9486 فقره انواع تسهیلات توسط بانک کشاورزی آذربایجان غربی

در راستای کمک به کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی و اجرای طرح های مربوط به بخش کشاورزی، از ابتدای سال 1400 تا پایان مرداد ماه سال جاری تعداد 9486 فقره تسهیلات به مبلغ 6751644 میلیون ریال در زیربخش های مختلف کشاورزی در آذربایجان غربی پرداخت شده است.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 14224 توسط hadibakhish1400 و در روز دوشنبه 5 مهر 1400 ساعت 20:12:13
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 14221
5 / 7 / 1400 - 14:09

مدیر بیمه تجارت نو آذربایجان غربی:؛

«بیمه تجارت نو» به مشتریانی که از طریق باجه های پست بانک جذب شوند خدمات ویژه ارائه می نماید

مدیر بیمه تجارت نو آذربایجان غربی گفت: این شرکت بیمه ای به مشتریانی که از طریق باجه های پست بانک جذب شوند خدمات ویژه ای ارائه می نماید.؛

به گزارش پایگاه خبری باخیش نیوز، علیزاده -مدیر بیمه تجارت نو آذربایجان غربی- در جلسه آموزشی باجه های منتخب پست بانک که در خصوص بازاریابی بیمه تجارت نو در ارومیه برگزار شده بود با تشریح اهداف و عملکردهای بیمه تجارت نو گفت: این بیمه با سهامداری عمده آستان قدس رضوی، بانک تجارت ایران و شرکت نفت و گاز پارسیان از سال ۱۳۹۷ وارد حوزه بیمه ای کشور شده و تمایز آن با سایر بیمه ها پرداخت خسارت در محل و از طریق نرم افزار به صورت آنلاین بوده که بدون نیاز به حضور کارشناس در صورت توافق خسارت در همان محل به بیمه گذار پرداخت می گردد.

وی افزود: بیمه تجارت نو در آذربایجان غربی دارای ۴۰ نفر کارشناس برآورد خسارت بوده که در کمتر از ۲۴ ساعت، ارزیابی ها را انجام داده و با توجه به سطح توانگری مالی سطح یک خسارت پرداخت و هدف از این کار در اولویت اول حفظ و افزایش رضایت مندی مشتریان است.

این مدیر بیمه ای آذربایجان غربی خاطر نشان ساخت: توجه به بازار رقابتی صنعت بیمه بسیار مهم است و به همین علت به مشتریانی که از طریق باجه های پست بانک جذب گردند خدمات ویژه ای ارائه می گردد.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 14221 توسط hadibakhish1400 و در روز دوشنبه 5 مهر 1400 ساعت 14:09:50
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 14184
15 / 2 / 1400 - 7:58

هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا؛؛

گزارش تصویری بازی تراکتور الشارجه

هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با برد شیرین 2 بر صفر تراکتور برابر الشارجه امارات به پایان رسید.؛
ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 14184 توسط hadibakhish1400 و در روز چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400 ساعت 07:58:55
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 203
11 / 11 / 1399 - 0:51

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌غربي:؛

نقد صحیح و منصفانه اولویت اصلی رسانه ها است

جلسه هم انديشي مدیرکل فرهنگ و ارسلامی آذربایجان غربی با مديران مسئول پايگاه هاي خبري استان برگزار شد.؛

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌غربي گفت: نقد درست و منصفانه در کنار انعکاس صحيح اخبار و وقايع، اولويت اصلي رسانه ها در اين برهه به شمار مي رود.
اين گزارش حاکي است ، حجت الاسلام دکتر ناصر خداياري پنجشنبه‌ ظهر در جلسه هم انديشي مديران مسئول پايگاه های خبري آذربايجان غربي افزود: پايگاه هاي خبري و رسانه ها بايد از يکجانبه گرايي پرهيز کرده و در جهت انعکاس صحيح اخبار و رويدادها حرکت کنند.
وي اظهار داشت: رسانه ها بايد واقع نگاري را جايگزين انگاره نگاري کرده و تصوير درستي از وقايع و مسايل جامعه به مخاطبان ارايه دهند.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌ غربي با بيان اينکه 10 درصد پايگاه هاي خبري کشور در آذربايجان‌غربي وجود دارد، گفت: بهره مندي از اين ميزان پايگاه خبري مسئوليت ما را بيشتر کرده و ما را ملزم مي سازد از لحاظ کيفي پايگاه هاي خبري را تقويت کنيم.
خداياري با اشاره به همجواري استان با سه کشور خارجي گفت: همجواري با کشورهايي چون عراق و ترکيه موجب تاثير گذاري رسانه هاي اين کشورها بر استان ما خواهد شد بنابراين هرچقدر از دايره کميت بيرون آمده و برعکس به مقوله کيفيت بپردازيم، شاهد نتايج خوبي خواهيم شد.
وي اظهار داشت: تلاش براي تبديل کردن کميت به کيفيت موجب ارايه شاخص هاي بهينه براي رشد استان در حوزه هاي مختلف خواهد شد.
همچنين دراين جلسه مديران مسئول برخي از پايگاه هاي خبري به ارايه نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود پرداختند.
براساس اين گزارش ، 199 رسانه از جمله 73پايگاه خبري در آذربايجان‌غربي مجوز فعالیت دارند.
يارانه 20 ميليارد ريالي براي رسانه هاي آذربايجان غربي
رييس گروه امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي هم در نشست هم‌انديشي با مديران پايگاه هاي خبري و تحليلي استان که در سالن اجتماعات خانه مطبوعات آذربايجان غربي ترتيب يافته بود، گفت: تقويت و حمايت از پايگاه هاي خبري يکي از مهم‌ترين وظايف سازماني ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي است.
اميد سياح افزود: تلاش بر اين است که شرايط مناسبي براي رسانه‌ها فراهم آيد و از ظرفيت رسانه‌ها استفاده شود که براي رسيدن به اين هدف انتظار مي‌رود همکاري مبناي کار باشد.
وي با اشاره به اينکه رتبه‌بندي پايگاه هاي خبري بر اساس ضوابط و شاخص‌هاي تعيين شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام مي‌گيرد، اظهار داشت: طرح رتبه‌بندي با هدف ارزيابي کيفي و کمي عملکرد پايگاه هاي خبري در معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد در سطح کشوري انجام مي‌شود.
رييس گروه امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي بر لزوم فعال و به روز بودن رسانه هاي آنلاين تاکيد کرد و اظهار داشت: در سال‌هاي اخير به منظور حمايت از رسانه‌هاي استان بيش از 20 ميليارد ريال در قالب يارانه پرداخت شده است.
سياح خاطرنشان ساخت: در حال حاضر 350 خبرنگار در خبرگزاري‌ها و نشريات مکتوب آذربايجان غربي فعاليت دارند که 50 درصد آنان از بيمه خبرنگاران استفاده مي‌کنند.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 203 توسط hadibakhish1400 و در روز شنبه 11 بهمن 1399 ساعت 00:51:27
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 201
16 / 10 / 1399 - 15:55

یادداشت؛

رسانه ها و انتقام سخت از عوامل شهادت سرباز ولايت

حاج قاسم مجذوب امير المومنين علي (ع) و آل علي(ع) و ذوب شده در ولايت بود و همين دو نکته او را از خاکيان جدا کرد و تا عرش اعلي بالا کشيد.؛

پیام تسلیت در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی ::  Leader.ir

علي عليزاده – سردبير:
سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني ، آوازه اي به پهناي زمين و محبوبيتي تا دور دست هاي آسمان دارد و دوست و دشمن لب به تمجيد او مي گشايند.
اگر بخواهم خلاصه کنم و صرفا کلماتي از سرِ ارادت به مناسبت سالگشت شهادت اين عزيز انقلاب بنويسم ، مي نويسم که حاج قاسم مجذوب امير المومنين علي (ع) و آل علي(ع) و ذوب شده در ولايت بود و همين دو نکته او را از خاکيان جدا کرد و تا عرش اعلي بالا کشيد.
مجذوب علي (ع) و آلش بود که در نبرد با اشقيا و مستکبران ، شجاع و غيور و صف شکن و سردار بود و در رويارويي با مظلومين و ايتام و فقرا خاکساري مي کرد و مهرباني.
مجذوب علي (ع) بود که در محراب عبادت و در وقت زيارت به خود مي لرزيد و اشک مي ريخت و در مقابل دشمنان ولايت گاه چون عمار و گاه چون مالک به دفاع بر مي خواست و جز خدا نمي ديد و جز به رضاي خدا نمي انديشيد.
حاج قاسم مرد عمل و مرد ميدان هاي دشوار بود ، در جبهه حق قرار داشت و پيروي و فرمانبري مطلق از ولايت فقيه او را به قهرماني بزرگ و تاثيرگذار تبديل کرده بود و او هرگز خود را سردار نمي دانست بلکه سرباز ولايت مي خواند و چون مدام در آرزوي شهادت بود ، اين شهيد هميشه مشتاق را پيروز ميدان مبارزه با دشمن مي کرد.
شهيد سليماني در پيروي از ولايت به اتحاد مسلمانان و دفاع از مسلمانان مظلوم اهميت ويژه?اي قائل بود و همت او در اين راه مضاعف بود چنانکه يکدلي دو ملت ايران و عراق بعد از سرنگوني صدام حاصل زحمات اين شهيد بزرگوار است.
شهيد سليماني در طول سال?ها خدمتش پس از پيروزي انقلاب تا لحظه شهادت منشا بسياري از کارهاي بزرگ بود از نابودي داعش بگير تا پرورش نسل جوان ولايتمدار که مانند خودش ولايت پذير باشند.
ناگفته نماند که علاوه بر رسيدگي به محرومان و ديدار با بازماندگان عزيز شهدا و مردمي ماندن و مردمي زيستن و سالها مجاهدت در راه خدا ، از آنچه که از دست نوشته هاي باقي مانده از سردار سليماني و خاطرات دوستان و آشنايان اين شهيد والامقام مي شود استخراج کرد؛ اهميت « نظم و برنامه» در کارها و امور اين عزيز انقلاب است که در سخت ترين لحظه ها هم بدان پايبند بوده است و از جمله هزاران نظم و ترتيب در برنامه و زندگي و کارهاي روزمره و غير روزمره آن شهيد محبوب «نماز اول وقت» و همچنين «نماز جماعت» و «صلوات بر اهل بيت(ع)» است که او را به رستگاري و الگو شدن رهنمون کردند.
مکتب شهيد سليماني ، مکتب امامين انقلاب است و آرمان هاي او آرمان هاي امامين انقلاب.
شهيد سليماني با شناخت ولايت و با عشق به ولايت و با ولايت پذيري و حرکت در مسير امامين انقلاب «سليماني» شد و توانست در قلب هاي ميليون ها انسان عاشق آزادگي و آزادي جا باز کند و از خاک تا افلاک به پرواز درآيد.
امروز و در اين لحظه بر خودم و دوستان قلم بدستم در عرصه رسانه عرض مي کنم که ما هم در عرصه رسانه بايد در فکر انتقام بزرگ باشيم و از خود بپرسيم که آيا براي انتقام خون شهيد سليماني آنهم از نوع انتقام بزرگ آماده هستيم و تا کنون در اين مسير گام برداشته ايم؟.
کوتاه سخن اينکه براي مشارکت در انتقام بزرگ لازم است که رسانه هاي داخلي باهم متحد و يکدل شده و با تمرين ولايت پذيري و همدلي در راستاي حراست از تماميت انقلاب و تماميت ارضي و آرماني ايران اسلامي ، پوزه رسانه هاي خارجي معاند را بر زمين ماليده و ترفندهاي نفاق آميز و ياس آفرين آن?ها را برملا کرده و با روشنگري در صف ياران شهيد سليماني قرار بگيريم ، ان شاا…
براي اين اتفاق بزرگ از همين امروز مي توانيم اين اتحاد و يکدلي و اميدآفريني را از شهر و استان خود آغاز کنيم و اميد اينکه با درايت مسئولين فرهنگي اين مهم به خود حالت ملي گرفته و با بسيج کردن تمام امکانات و البته حمايت لازم از رسانه نگاران جمع شده در اين محفل ، انتقام سختي در عرصه رسانه از استکبار جهاني و صهيونيسم که عاملان اصلي شهادت حاج قاسم هستند ، گرفته شود.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 201 توسط hadibakhish1400 و در روز سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 15:55:11
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 196
10 / 9 / 1399 - 18:58

به مناسبت گرامیداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم حیدر نویدی؛؛

پیشکسوتان رسانه ای ارومیه در دفتر روزنامه آبشار حضور یافتند

تعدادی از پیشکسوتان رسانه ای ارومیه و آذربایجان غربی به مناسبت چهلمین روز درگذشت روزنامه نگار فقید و متعهد شادروان حیدر نویدی، در مقابل دفتر روزنامه آبشار در ارومیه حضور یافتند.؛

به گزارش پایگاه خبری شیدا خبر، قبل از ظهر امروز دوشنبه دهم آذر ماه ۱۳۹۹ ، آقایان حمید آقانژاد، مصطفی قلیزاده علیار و حسین علیزاده از پیشکسوتان رسانه ای آذربایجان غربی که به جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات به نمایندگی از اصحاب رسانه آذربایجان غربی حضور یافته بودند، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر روزنامه نگار فقید، مرحوم حیدر نویدی با نثار فاتحه به روان وی، به فرزند ایشان و خانواده گرانقدرش تسلیت و سرسلامتی گفتند.

شایان ذکر است در دو ماه گذشته دو نفر از اصحاب رسانه استان آذربایجان غربی به نام های زنده یاد مهدیقلی رشیدی(سردبیر سابق و موسس هفته نامه آذربایجان بیدار) و مرحوم حیدر نویدی(جانشین مدیرمسئول روزنامه آبشار) بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 196 توسط hadibakhish1400 و در روز دوشنبه 10 آذر 1399 ساعت 18:58:01
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 190
2 / 6 / 1399 - 20:08

فرمانده سپاه ارومیه خبر داد؛؛

برگزاری ۴۰۰ عنوان برنامه در ارومیه همزمان با هفته دفاع مقدس

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه گفت: ۴۰۰ عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در ارومیه برگزار می شود.؛

قهرمان عیوضلو در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: ۴۰۰ عنوان برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری شیدا خبر، این مقام مسئول با اشاره به برنامه های این هفته، تصریح کرد: تجلیل از خانواده ۴۰۰ شهید دفاع مقدس، تجلیل از خادمان ۴۰ مسجد ارومیه، توزیع بسته های معیشتی، افتتاح پروژه های عمرانی، حضور در دانشگاه نازلو و تجدید میثاق با شهدای گمنام، تجلیل از پزشکان عرصه دفاع مقدس و تجلیل از پزشکان عرصه سلامت از مهمترین برنامه های این هفته هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه با اشاره به ویزیت رایگان بیماران، گفت: اعزام تیم کادر شهید رهنمون برای ویزیت رایگان برای خانواده های نیازمند و ویزیت بیماران شناسایی شده، در منزل این بیماران، از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.

عیوضلو با اشاره به پروژه های قابل افتتاح در این هفته، اعلام کرد: همزمان با هفته دفاع مقدس یک باب سالن ورزشی، خانه عالم و ۱۰ خانه محروم به بهره برداری می رسد.

وی از توزیع بسته های معیشتی همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: در ادامه اجرای طرح کمک مومنانه، همزمان با هفته دفاع مقدس ۳ هزار بسته معیشتی در ارومیه بین نیازمندان توزیع می شود.

فرمانده سپاه ارومیه یادآور شد: با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از کرونا، عمده برنامه و فعالیت های این هفته در فضای مجازی برگزار می شود.

عیوضلو به موقعیت آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: با گذشت ۴۰ سال از دفاع مقدس، همچنان شاهد درگیری با اشرار و ضدانقلاب هستیم و این گروهک ها علیه نظام دست به یکی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس استمرار دفاع عاشورا و فرهنگ هم برگرفته از دفاع عاشورا است و با توجه به همزمانی هفته دفاع مقدس با ماه محرم، تلاش شده برنامه های هفته دفاع مقدس برگرفته از پیام نهضت عاشورا باشد.

ثبت شده در سایت باخیش نیوز طی شماره 190 توسط hadibakhish1400 و در روز یکشنبه 2 شهریور 1399 ساعت 20:08:20
© Copyright 2021 https://bakhishnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر